6 tygodni z silną wolą – jak zmienić nawyki na dobre 6 TYGODNI Z SILNĄ WOLĄ – JAK ZMIENIĆ NAWYKI NA DOBRE

6 tygodni z silną wolą – jak zmienić nawyki na dobre 6 TYGODNI Z SILNĄ WOLĄ – JAK ZMIENIĆ NAWYKI NA DOBRE

Gdy organizowałyśmy pierwszą Akademię Silnej Woli, naszym celem było podzielenie się wiedzą na temat konkretnych narzędzi i sposobów na to, jak zmienić nawyki i wzmocnić silną wolę.Zaczęłyśmy działać w opozycji do bardzo popularnego teraz ruchu wykładów motywacyjnych, które Paweł Tkaczyk porównał do pustych kalorii

ZAWSZE I WSZĘDZIE MOGĘ WSZYSTKO?

Nie ma nic złego w słuchaniu ludzi, którzy osiągnęli sukces, w spotykaniu się na wykładach i powtarzaniu afirmacji. Pod warunkiem (!), że potraktujesz to jako jeden z elementów planu działania, że będziesz potrafiła skorzystać z tej inspiracji, poznasz i zastosujesz narzędzia potrzebne do osiągnięcia tego, co planujesz. Bardzo często jednak te spotkania kończą się nadmuchaną samooceną, poczuciem, że „zawsze i wszędzie mogę wszystko”, no właśnie.. poczuciem. Bo w sferze umiejętności nie zmienia się nic.

JAK ZMIENIĆ NAWYKI? SKUTECZNA KOMBINACJA

Organizując Akademię Silnej Woli postawiłyśmy na konkret, narzędzia, wzmacnianie umiejętności, prostotę. Na konkretną zmianę, wzmocnioną treningiem silnej woli. W każdej zmianie najskuteczniejsza jest kombinacja kilku elementów: dobrego celu, planu działania, monitoringu i wsparcia innych ludzi. Chciałyśmy nauczyć kilka osób (no dobra, może kilka tysięcy 😉 nowego podejścia do wyznaczania celów i zmiany nawyków, podejścia polegającego na zachowaniu kontaktu z ziemią. Nie spodziewałyśmy się jednak zupełnie, że ten program będzie miał tak ogromny wpływ na życie tych, którzy wzięli w nim udział i to nie tylko w aspekcie zmiany nawyków.

NO I JAK SIĘ SŁYSZY TAKIE RZECZY:

„Byłyście moim fitnessem mentalnym, który pomógł mi zorganizować się w życiu, wyznaczyć cele, mniej się bać i zacząć w siebie wierzyć. Od tygodnia mam nową pracę, do której jeżdżę z uśmiechem na ustach (…), w pracy intensywnie się uczę (…), nie odpuszczam!”

„Akademia stąpała mocno po ziemi i dziewczyny były nastawione na faktyczną pomoc. Jak każdy miałam w życiu nawyki, coś chciałam rozwinąć, ale zawsze kończyło się na „zacznę jutro”.

… TO SIĘ WIE, ŻE WARTO IŚĆ POD PRĄD 🙂

CO NAWET NAS ZASKOCZYŁO?

To jak duże znaczenie dla poprawy jakości życia miały ćwiczenia wdzięczności i jak kluczowe w procesie zmiany jest obserwowanie siebie (program zawiera elementy treningu uważności). Oraz wartość dodana w postaci grupy, której praktyczne przykłady i szczerość w dzieleniu się doświadczeniami była równie ważna jak nasza trenerska wiedza i doświadczenie. No i jeszcze to, ile przyjaźni nawiązało się w trakcie trwania programu!

Dlatego z pełnym przekonaniem organizujemy od września kolejne edycje, na które zapraszamy już teraz 🙂 


1Komentarz

Opublikuj komentarz: