1 sposób na to, jak wreszcie ruszyć z miejsca

1 sposób na to, jak wreszcie ruszyć z miejsca

Najtrudniejszy pierwszy krok, potem łatwo mija rok. Najtrudniejszy pierwszy dzień, sam jutro przekonasz się śpiewała Anna Jantar. No właśnie, najwięcej zwykle kosztuje nas wykombinowanie, jak ruszyć z miejsca i wykonanie tego pierwszego kroku.

 

Nie trać energii na grę wstępną

Dlaczego ten pierwszy krok zabiera nam tyle energii? Zwykle dlatego, że zamiast go wykonać, zastanawiamy się czy warto, analizujemy, rozważamy za i przeciw.

zrób pierwszy krokMyślimy o tym, kiedy będzie ten najlepszy moment, żeby ruszyć z miejsca. Jutro, czy może od poniedziałku, albo lepiej od pierwszego dnia miesiąca, żeby łatwiej się liczyło rocznice 😉 Czekamy na odczucie „tego właściwego momentu”, na wenę.

Albo przygotowujemy się do tego pierwszego kroku, jakby to na nim miało się wszystko skończyć. Jakbyśmy wykonując go, musieli być już idealni. Jakby możliwe w ogóle było być perfekcyjnym zanim wykona się tą całą pracę i pokona dużo większy dystans niż mierzony jednym krokiem.

Albo odkrywamy nagle w sobie pasję do zrobienia generalnych porządków, posprzątania biurka, pomalowania mieszkania. Bo przecież nie sposób pracować w bałaganie. Ale do tej pory jakoś w nim żyłaś 😉

 

 

Po co tyle zamieszania?! Nie łatwiej po prostu zrobić to co trzeba ? 😉

No dobrze, to jak ruszyć z miejsca?

 

1. Zrób listę spraw, z którymi chcesz ruszyć z miejsca

To może być lista celów długo- lub krótkoterminowych, lub po prostu lista zalegających spraw do załatwienia. Zapisz wszystko. Sprawdź, czy te sprawy są dla Ciebie ważne – tu wpis o wyznaczaniu celów.

 

2. Obiecaj sobie jedną rzecz: codziennie robić coś, cokolwiek, co przybliży Cię do załatwienia jednej z tych spraw.

 

Nie ma znaczenia, jak duży będzie to krok, jak wiele czasu na to poświęcisz, albo jak mało. Więcej zyskasz robiąc codziennie coś małego, niż raz w tygodniu coś dużego, a to dlatego, że robiąc coś codziennie trenujesz silną wolę i wyrabiasz nawyk codziennego działania!

Z satysfakcją zapisuj co zrobiłaś, lub skreślaj to z listy. Ja się jeszcze poklepuję po ramieniu 🙂

 

3. Zrób pierwszy krok już teraz.

zmianaPrzez „teraz” mam na myśli „w tej właśnie chwili”, a nie za godzinę lub jutro. Co możesz zrobić dla załatwienia sprawy (zrealizowania celu) już teraz? Zadzwonić i umówić się na spotkanie? Wykonać ćwiczenia? Nauczyć się trzech angielskich słówek? Ten pierwszy krok, niechby mały, pomoże Ci poczuć się pewną i zaangażowanym od pierwszych chwil. Nie odkładasz już na później.

Ważniejsze, aby wykonać jeden mały krok TERAZ, niż planować wielkie rzeczy na jutro.

 

 

 

Małgorzata Henke, trenerka Mental Gym


Brak komentarzy

Opublikuj komentarz: